Ūlos vaga

Baidarių nuoma

Maršrutai

 

Gražiausia ne tik Dzūkijos, bet ir Lietuvos upė. Ūla teka vingiuodama per Gudų girią, jos ištakos Baltarusijoje, Pelesos apylinkėse, o įteka į Merkį ties Mardasavo kaimu. Aukštupyje tekanti plačiomis pievomis, vidurupyje Ūla pereina į kanjonišką slėnį ir teka pro Gudų girioje pasislėpusius senuosius dzūkų kaimus. Abipus Ūlos upės tęsiasi kraštovaizdžio draustinis, todėl plaukimas šia upe ribojamas.Ūlos upės ilgis 84 km.

Ūla puikiai tinkanti vandens turizmui. Jos vanduo nuo gausių šaltinių šaltokas, tačiau kokia jos srovės jėga ir veržlumas, kilpų ir vingių gausumas. Plaukti baidarėmis Ūla gana įdomu ir sudėtinga: srauni tėkme, pilna posūkių, daugybė išvirtusių medžių.

Ūla rekomenduojame rinktis maršrutą 15 – 20 km. per dieną.

Nuo Pauosupės stovyklavietės prasideda Dzūkijos nacionalinio parko teritorija ir Dzūkijos nacionaliniam parkui yra mokamas 20 Lt paros mokestis.  

Baidarių nuoma - maršrutai

Maršrutų aprašymai: 

1. Dubičiai - Krokšlys (apie 3 val.) 

Norintys praplaukti visą Ūlą, tekančia per Lietuvą, pradeda maršrutą nuo Dubičių. Šį maršrutą renkasi daugiausia užsieniečiai (lenkai, vokiečiai ir kt.). Nuo Dubičių iki Krokšlio upė teka kanalu.  

2. Krokšlys - Rudnia (apie 3 val.)  

Daug lietuvių turistinį žygį pradeda nuo Krokšlio kaimo. Tai viena iš neramiausių atkarpų: daug nuvirtusių medžių, ypač vaizdingi skardžiai. Tai suteikia turistams aštrių pojūčių.  

3. Rudnia - Kašėtos - Pauosupės stovyklavietė 

Rudnia- Kašėtos (apie 2,5 val.) 

Kašėtos- Pauosupės stovyklavietė (apie 1 val. 40 min.)  

Galima žygį Ūla pradėti: 

a) nuo Ūlos ežero, 

b) nuo Rudnios užtvankos  

Hidrologai dar ir dabar nesutaria, ar Ūla teka per ežerą ar aplenkia jį. Rudnios kaimas unikalus tuo,kad prieš keletą šimtmečių jame lydyta balų rūda. Rudnia tai vienintelis bažnytkaimis Ūlos pakrantėje,nuo Rudnios prasideda žemesni krantai. 

4. Pauosupės stovyklavietė - Zervynos (apie 1 val.)  

Šalia Pauosupės kaimelio, dešiniajame Uosupio upelio krante, yra žinomo rašytojo A.Matučio garsioji drėvė- muziejus. 

5. Zervynos - Mančiagirės stovyklavietė (apie 2 val.) 

Zervynų kaimas - vienas gražiausių Dzūkijoje. Jis paskelbtas architektūros paminklu. Mačiagirės link prasideda gamtos paminklu paskelbti Mančiagirės skardžiai. 

6. Mančiagirė - Trakiškių stovyklavietė (apie 3 val.) 

Plaukiant žemyn link Žiūrų, atsiveria įspūdingi skardžiai. KAiriajame upės krante - šaltinis "Ūlos akis". 

7. Trakiškiai - Paūliai (apie 2 val.) 

Už Paūlių Ūla teka pakankamai lygia vaga ir tik pievose išnyra keletas kilpų. Žemiau Paūlių upė išplatėja ir įteka į Merkį. 

Už plaukimą Ūla, Ūlos žemupiu, Dzūkijos nacionaliniam parkui mokamas 20 lt mokestis.